ПРОГРАМА „МЛАД УЧИТЕЛ“

ПРОГРАМА „МЛАД УЧИТЕЛ“

Програмата „Млад учител“ е поредица от онлайн обучения, в които ментори с богат опит в преподаването, управлението и обучението на педагогически кадри ще дадат ценни насоки за развитието на начинаещите учители в сферата на предучилищното образование.

 

Обученията имат за цел да дадат важни напътствия в началото на професионалния път на учители с малък или никакъв стаж по специалността, на студенти с педагогически профил, които имат желание да развиват себе си в професията, както и на всички останали действащи учители, които имат потребност от допълнителни напътствия за работата си.

 

Всяко едно от обученията ще разгледа различен аспект от работата на учителите в детската градина и подготвителните групи в училище. Ще бъдат дадени както методически, така и чисто практически насоки и примери от дългогодишната практика на лекторите в сферата на предучилищното образование. Темите са подбрани така, че да обхванат основните дейности, свързани с ежедневната работа на учителя с децата, родителите им. Менторите ще разгледат различните инструменти за случване на успешен учебен процес и ще дадат своите доказани във времето препоръки и примери.

 

Не пропускайте да направите своята регистрация за всяко едно от тях!

 

 

 

 

 

Програма „Млад учител“, втори сезон

 

 

Дата: 16.10.2024 г. | 13:30

Тема: Ефективни подходи при взаимодействие с родителите в детската градина - практически насоки за младия учител

Лектор: Илонка Горанова – директор, управител и основател (преди 25 години) на ЧДГ „Доверие“. Посвещава внушителния си 42-годишен професионален път на децата от предучилищна възраст. Педагог и ръководител с висока професионална квалификация и доказани лидерски умения, 10-годишен опит като член на УС на БАЧУ (Българска асоциация на частните училища), членство и активно участие в работата на ОМЕП (Световна организация за предучилищно образование), множество участия в работни групи към МОН и Столична община, работа по проекти и с международни организации, богат опит в прилагането, както на класическите, така и на иновативни методи на обучение. С убеденост и доказателства, че ранното детско развитие е основополагащо в изграждането на човешкия индивид.

 

Линк за регистрация ▶ https://klettbulgaria952.clickmeeting.com/efektivni-podhodi-pri-vzaimodeistvie-s-roditelite-v-detskata-gradina-prakticheski-nasoki-za-mladiya/register

 

 

Дата: 14.11.2024 г. | 13:30

Тема: Подготовка за писане в предучилищна възраст - съдържание и методически насоки –Уебинарът е посветен на процесите и уменията, които формират подготовката за писане при деца от предучилищна възраст. Анализира се съдържанието на подготовката за писане в предучилищна възраст и се диференцира от предбуквения период в начална училищна възраст. Предлагат се методически насоки и ресурси, подходящи за деца от предучилищна възраст в контекста на изискванията на държавния образователен стандарт за предучилищно образование.

Лектор: Доц. д-р Евгения Тополска е преподавател по педагогика и методика на обучението по български език и литература в Нов български университет и дългогодишен преподавател в системата на квалификация на учители. Автор е на монографии и учебни помагала, предназначени за обучение по български език при деца от предучилищна възраст. 

 

Линк за регистрация ▶ https://klettbulgaria952.clickmeeting.com/podgotovka-za-pisane-v-preduchilischna-v-zrast-s-d-rzhanie-i-metodicheski-nasoki/register

 

 

Дата: 13.12.2024 г. | 13:30

Тема: Творческо развитие на детската реч – Представят се концепции за творческото мислене и неговото реализиране в предучилищна възраст. Анализира се развитието на детската реч във възрастов план и възможностите за творческото ѝ стимулиране. Създават се творчески речеви продукти. Представят се добри практики по темата.

Лектор: Цонка Илиева е съавтор на познавателни книжки по образователно направление „Български език и литература“.  Има опит при работа със студенти, учители, деца в предучилищна възраст и родителите им. Тя е специалист в областта на предучилищното образование, дългогодишен преподавател в ПУ „Паисий Хилендарски“, катедра Предучилищна педагогика. Участва е в научни конференции с публикации и доклади.

 

Линк за регистрация ▶ https://klettbulgaria952.clickmeeting.com/tvorchesko-razvitie-na-detskata-rech/register

 

 

 

 

 

Програма „Млад учител“, първи сезон

за началото на професионалното развитие на учителите в детската градина

 

 

ОТМИНАЛИ СЪБИТИЯ ОТ ПРОГРАМАТА „МЛАД УЧИТЕЛ“

 

Дата: 14.11.2023 г.

Начало: 13:30 ч.

Тема: Перспективи за професионално развитие на младия учител в детската градина

Лектор: Анна Йорданова, дългогодишен директор на ДГ Слънце, гр. Хасково, с богат опит в преподаването и управлението, обучител на действащи учители в сферата на предучилищното образование

Регистрация: отминало събитие

 

 

Дата: 12.12.2023 г.

Начало: 13:30 ч.

Тема: Как да прилагаме творческите средства в педагогическата ситуация

Лектор: Гергана Аврамова, психолог, арт терапевт с богат опит в обучения на действащи учители, учители на деца в смесени групи, занимава се активно с повишаване на емоционалната компетентност чрез тренинг на деца с помощта на арттерапевтични средства

Регистрация: отминало събитие

 

 

Дата: 18.01.2024 г.

Начало: 13:30 ч.

Тема: Методика на организацията: „утринна среща"

Лектор: д-р Марияна Костадинова, директор на детска градина "Джани Родари", гр. Гоце Делчев, доктор е на педагогическите науки, обучител на действащи учители в системата на предучилищното образование

Регистрация: отминало събитие

 

 

Дата: 07.02.2024 г.

Начало: 13:30 ч.

Тема: Мини проектите – възможности за прилагане на проектно-ориентиран подход в образователния процес

Лектор: Галя Милкова, директор на ДГ 3 „Зорница“, Хасково.

Регистрация: отминало събитие

 

 

 

Дата: 21.02.2024 г.

Начало: 13:30 ч.

Тема: Предимство или недостатък е липсата на опит за авторитета на младия учител

Лектор: доц. д-р Райна Захариева, дългогодишен преподавател в Департамента за информация и усъвършенстване на учители на Софийския университет „Св. Климент Охридски“, работи върху проблемите на адаптирането на децата в предучилищна и училищна възраст и проследяването на постиженията в детското развитие. Автор и съавтор е на повече от 120 книги, студии и статии. В момента работи като консултант на учители и родители по въпроси, свързани с детското развитие и училищната готовност, и като лектор и обучител в различни образователни структури.

Регистрация: отминало събитие

 

 

Дата: 14.03.2024 г.

Начало: 13:30 ч.

Тема: Как да възпитаме деца с висок коефициент на емоционална интелигентност? (практически аспекти)

Лектор: Маргарита Врачовска, психолог, автор и консултант на образователни издания, свързани с социално-психологическия тренинг на деца в детската градина, себепознаването и себеизразяването

Регистрация: отминало събитие

 

 

Дата: 17.04.2024 г.

Начало: 13:30 ч.

Тема: Тренингите – интерактивна форма на взаимодействие с деца и родители

Лектор: Оля Маринчева, старши учител в ДГ „Славейче“, гр. Враца, с Международен сертификат за работа по програма „Стъпка по стъпка” и треньор по Програмата.

Регистрация: отминало събитие

 

 

Дата: 16.05.2024 г.

Начало: 13:30 ч.

Тема: Практически насоки за реализиране на плавна адаптация от детската градина към училище

Лектор: д-р София Димитрова, директор на ДГ "Звездица Зорница", гр. Бургас. Магистър по "Предучилищна педагогика" и "Управление на организациите в образованието, културата, изкуствата". Доктор "Управление на образованието" с двадесет и осем години педагогически стаж.

Регистрация: отминало събитие

 

 

Дата: 11.09.2024 г. | 13:30

Тема: Адаптиране на детето в детската градина към новата среда, възрастни и връстници – Процесът на адаптиране на детето – особености и видове. Развитие на детето през първа възрастова криза – привързаност и самостоятелност. Готовност на родителите да сътрудничат на детето и на учителя - проблеми и варианти за практически решения.

Лектор: доц. Райна Захариева, дългогодишен преподавател в Департамента за информация и усъвършенстване на учители на Софийския университет „Св. Климент Охридски“, работи върху проблемите на адаптирането на децата в предучилищна и училищна възраст и проследяването на постиженията в детското развитие. Автор и съавтор е на повече от 120 книги, студии и статии. В момента работи като консултант на учители и родители по въпроси, свързани с детското развитие и училищната готовност, и като лектор и обучител в различни образователни структури.

Регистрация ▶ отминало събитие